
Producent
Cena
-
od
do
Przebarwienia to zaburzenia w pigmentacji związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem melaniny. Skóra z przebarwieniami charakteryzuje się widocznymi ciemnymi plamkami najczęściej występujących na twarzy. Głównymi przyczynami ich powstawania są: promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne, stany zapalne skóry, czynniki genetyczne i różnego typu schorzenia. Sposobem na pozbycie się przebarwień jest zastosowanie kosmetyków naturalnych rozjaśniających, zawierających witaminę C, witaminę E, olej konopny oraz skwalan. Dodatkowo zaleca się używanie kremów z wysokim filtrem SPF, jak również kosmetyków o działaniu złuszczającym.
Zajrzyj na bloga: "Przebarwienia. Jak z nimi walczyć ?"
Jak zapobiegać przebarwieniom ?
Po pierwsze ważne jest, aby Twoja dieta była bogata w produkty, które zawierają w sobie witaminy: C (rozjaśnia skórę), E (przyspiesza regenerację naskórka i poprawia wygląd skóry) oraz A (rozjaśnia przebarwienia, regeneruje naskórek, nawilża). Warto także docenić właściwości marchewki - zawarty w niej beta-karoten pięknie wpłynie na wygląd skóry, która będzie zdrowsza i lekko ciemniejsza. Po drugie dobrze dobrane kosmetyki naturalne i odpowiednia pielęgnacja zapewnią Ci piękną oraz promienną skórę pozbawioną niedoskonałości. Po trzecie i najważniejsze stosuj kremy z filtrem SPF, a uchronisz się przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Chcąc zapobiegać powstawaniu przebarwień lub pozbyć się tych już posiadanych najlepiej sięgnąć po kosmetyki naturalne o prostym i nieinwazyjnym składzie. Warto wybierać te, które zawierają w sobie wspomniane już witaminy C, A i E oraz koenzym Q10, kwas liponowy, kwas ferulowy, niacynamid, retinol, ataksantynę, bakuchiol, azeloglicynę, kwas kojowy, ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z mango, ekstrakt z borówki i wodę z liści brzozy. Przykładowe kosmetyki: serum (np. serum dwufazowe, serum Glow Serum, serum rewitalizujące, serum Młodość, serum olejowe, Tonizująca kuracja rozjaśniająca Glow-Tonic), masła (np. masło kakaowe Świeżość Ogórka), oleje (np. olej rokitnikowy, olej z nasion pomidora, olej z pestek malin, olej z róży japońskiej), hydrolaty (np. woda różana, woda z czystka, hydrolat z opuncji figowej, hydrolat malinowy, hydrolat z kwiatu rumianku i bławatka), esencje roślinne (np. esencja aloesowa), maseczki do twarzy (np. maseczka Burak-Malina, maseczka Różowa), peeling do twarzy (np. peeling enzymatyczny- ananas, mango, papaja) oraz kremy (np. krem do twarzy śliwkowo-różany, lekki krem do twarzy 20% konopi).